Pielgrzymki


KRAJE BAŁTYCKIE

I SANKTUARIA PODLASIA

Święta Woda – Sokółka – Kowno- Góra Krzyży Ryga – Tallin – Wilno

Pielgrzymka 5 – dniowa

Termin: 14-18.07.2020 r.

Dzień 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 2.00. Przejazd do ŚWIĘTEJ WODY – sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Miejsce słynne z powodu kultu maryjnego, źródła z cudowną wodą oraz Góry Krzyży.  Dalej –  SOKÓŁKA. Odwiedzenie kościoła z relikwiami Cudu Eucharystycznego. Przejazd do KOWNA. Spacer po mieście z uwzględnieniem Ratusza, gotyckiej   katedry Piotra i Pawła oraz ruin zamku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2 – Śniadanie. SZAWLE. Uświadczenie GÓRY KRZYŻY. Jedyne w swoim rodzaju sanktuarium pod gołym niebem. Tysiące krzyży umieszczone w jednym miejscu jako wota. RYGA. Zwiedzanie stolicy Łotwy, największej spośród Krajów Bałtyckich: katedra katolicka, Ratusz, kamienice: Trzej Bracia i Dom Bractwa Czarnogłowych. Ponadto – spacer po Starówce z ciekawymi przykładami secesji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 Śniadanie. Przejazd do TALLINA. Zwiedzanie: Katedra, cerkiew prawosławna, parlament Starówka, średniowieczny Rynek, katedra, mury i baszty obronne oraz widok na port i Zatokę Fińską. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – Śniadanie. Przejazd do WILNA. Zwiedzanie: Ostra Brama, Katedra św. Stanisława z kaplicą św. Kazimierza, Park Zamkowy. Czas wolny na Starówce. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – Śniadanie. Dalsza część zwiedzania WILNA: kościół św. Piotra i Pawła, św. Jana, cerkiew św. Trójcy i św. Ducha oraz cmentarz na Rossie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Koszt: 990zł + 140 euro

Zakwaterowanie: hotele**/***; pokoje 2-3 osobowe z łazienką – 4 noclegi;

Transport: luksusowy autokar (klimatyzacja, WC, barek, wideo);

Wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje;

Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;

Zwiedzanie: opieka pilota oraz przewodników miejscowych;

Bilety wstępu oraz pozostałe opłaty (klimatyczne, miejskie, przewodnicy) – ZAWARTE W CENIE.

Harmonogram wpłat: wpisowe: 290zł – płatne do 31.12.2019; 700zł – płatne do 31.05.2020;

                                     kwota w euro – płatna w dniu wyjazdu.

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13

Tel./faks 052 389-98-90, tel. kom. 502 688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl