Ewa i Ruslan Baigazin. Małżeństwo od 2007 roku.

Ewa: pracowałam przez trzy lata w Kazachstanie na misji katolickiej w Alamty. Długo się do tego przygotowywałam, przeszłam roczne szkolenie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, oraz formację jako wolontariusz przy Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W Kazachstanie zajmowałam się wieloma sprawami, głównym zajęciem była ewangelizacja poprzez życie wśród ludzi miejscowych, na co dzień pomagałam w świetlicy dla dzieci i młodzieży przy parafii. Polegało to na organizacji czasu wolnego, przygotowywaniu oprawy liturgii, a także prowadzenie katechez i dla maluchów i dla młodzieży. Po powrocie do Polski pracowałam w Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji jako archiwistka. Poznałam wtedy wspaniałych misjonarzy, gdyż moim zadaniem było zbieranie informacji na ich temat, jestem szczęśliwa, że miałam okazję uścisnąć dłoń tych ludzi! Misje są cały czas bardzo ważne dla mnie. Kiedy ktoś zapyta dlaczego to sama nie wiem jak odpowiedzieć, zapytajcie Ducha Świ>ętego dlaczego wybrał dla mnie taką drogę.
Ruslan: Dzięki misjonarzom zostałem katolikiem. Po przyjeździe do Polski pracowałem także w Komisji Episkopatu Polski ds. Misji jako stażysta. Dzięki takim doświadczeniom zrozumiałem jak ważna jest praca misjonarza i jak ważna jest świadomość ludzi o odpowiedzialności za misje na świecie. Teraz razem z żoną staramy się opowiadać dzieciom, młodzieży i dorosłym o misjach i o ludziach tam pracujących: duchownych, zakonnych i świeckich misjonarzach.

Ewa i Ruslan: Kiedy dostaliśmy propozycję od ks. Piotra o utworzeniu Koła Misyjnego dla dzieci przy parafii, bardzo się ucieszyliśmy. Papież Jan Paweł II powiedział, że Kościół ze swej natury jest misyjny. Misje to ważna część całego Kościoła, a cały Kościół składa się z takich parafii jak nasza. Mamy nadzieję, że przy pomocy Ducha Świętego uda nam się coś dobrego zrobić dla misji. Będziemy się starać aby było ciekawie na każdym spotkaniu. Chcemy połączyć naszą wspólnotę z resztą świata za pomocą MOSTU. Most zbudujemy przy pomocy Modlitwy, Ofiary, Służby, Twórczości.

• „Podaruj swoje niepotrzebne okulary ubogim mieszkańcom Afryki”
    Polscy okuliści organizują akcję „Podaruj swoje niepotrzebne okulary ubogim mieszkańcom Afryki”. Do pudełka przy wejściu kościoła prosimy wrzucać okulary, które mogą jeszcze posłużyć biednym. Ważne, aby to były okulary do czytania, tylko takie da się dopasować do wielu oczu. Szczegóły na wspaniałych plakatach wykonanych przez nasze dzieci z Koła Misyjnego w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspierania tej nowej misyjnej inicjatywy. Gdy uzbieramy większą ilość wyślemy przesyłkę do Kliniki Okulus w Bielsku-Białej, organizatora tej akcji. Lekarze okuliści lecą do Afryki charytatywnie przeprowadzać badania i dopasowywać okulary.
    informacje na www.okuliscidlaafryki.pl