"ŚPIEWAC PIĘKNIE BOGU,
TO ZNACZY ŚPIEWAC Z RADOŚCIĄ.
CO ZNACZY ŚPIEWAC Z RADOŚCIĄ, ZNACZY TO, ABY ROZUMIEC,
ŻE NIE MOŻNA WYRAZIC SŁOWAMI TEGO, CO ŚPIEWA SIĘ SERCEM."
Augustyn z Hippony

Schola młodzieżowa w naszej parafii ma kilkunastoletnią historię.

Została założona około 14 lat temu przez ówczesnego proboszcza, księdza Macieja Mroczkowskiego.

W początkowej fazie grupa liczyła około 13 osób. Należała do niej młodzież w wieku gimnazjalnym i starsi. Spotkania i próby odbywały się w piątki lub soboty. Członkowie grupy muzycznej wspierali się wzajemnie swoimi umiejętnościami śpiewu i gry na gitarze.

Schola posługiwała w kościele podczas niedzielnych Eucharystii. Nie zabrakło także inicjatywy członków zespołu, którzy brali udział w różnych spotkaniach modlitewnych, w corocznym czuwaniu przy grobie Pańskim, uczestniczyli w spotkaniach Młodych na Polach Lednickich, a także w ŁPPM na Jasną Górę.

Po kilku latach działalności nastąpiła przerwa trwająca 4 lata.

Wkrótce jednak reaktywowano scholę młodzieżową, jednak w nieco mniejszym składzie.

Obecnie aktywnie działa w grupie 6 dziewcząt. Uczestniczymy w liturgicznej oprawie niedzielnych Mszy Świętych, angażujemy się także w działalność na różnych płaszczyznach poprzez wspólną modlitwę, np. na adoracji w czasie Triduum Paschalnego, prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej. Włączamy się w uroczystości religijne, które przeżywają uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrownikach. Warto podkreślić, że to wszystko, dzięki dobrej współpracy z Dyrekcją i Katechetami.

Od 3 lat, co roku, organizujemy koncert kolęd, który uświetnia Pasterkę i kolejne dni Świąt Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy także koncert pieśni wielkanocnych, który mogliśmy wykonać w czasie Świąt. Koncerty odbyły się dzięki współpracy z 2 zespołami muzycznymi: "MODAR" i "ALESIS". Ich członkowie chętnie zaangażowali się w nasz pomysł. Doceniając ich możliwości wokalne i instrumentalne, podjęliśmy wiele działań, aby nasz wspólny koncert wypadł jak najlepiej. Oprócz gitar akompaniowały nam także: skrzypce, akordeon, perkusja, klawisze i gitara elektryczna. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy także koncert pieśni wielkanocnych, który mogliśmy wykonać w czasie Świąt.

Parafianie za każdym razem byli pozytywnie zaskoczeni naszymi wykonaniami i dziękowali brawami i dobrym słowem.

Z naszej działalności zadowolony jest również obecny Proboszcz, ksiądz Piotr Paweł Sapiński, który także docenia nasz trud i wysiłek.

Warto dodać, że w dorobku scholii, mamy także nagranie autorskiej płyty.

tekst: Magdalena Łukawska