Pielgrzymki

PLANOWANE PIELGRZYMKI W 2019 r.

czerwiec – Częstochowa – Gidle

lipiec – Sandomierz – Dębowiec – Kalwaria Pacławska – Zamość

wrzesień – Ludbreg – Medjugorie – Dubrownik – Mostar

listopad – Rzym – Neapol – Pompeje – San Giovanni Rotondo – LancianoPIELGRZYMKA DO LUDBREGU i MEDJUGORIE
LUDBREG – MEDJUGORIE – DUBROWNIK – ADRIATYK – MOSTAR – MAKARSKA
Pielgrzymka 9 – dniowa; Termin: 16 – 24.09.2019 r.

Dzień 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godzinie 04.00 w Bobrownikach k/Łowicza. Przejazd do CHORWACJI przez Czechy, Słowację i Węgry. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 – Śniadanie. LUDBREG. Pobyt w narodowym sanktuarium Chorwatów. Msza św.. Zwiedzanie kościoła, gdzie przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. W 1411 roku, w czasie Przeistoczenia, wino zamieniło się w ludzką krew. Jest ona przechowywana w specjalnym relikwiarzu w monstrancji. Przyjazd do MEDJUGORIE. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 – Śniadanie. MEDJUGORIE. Miejsce to słynie z trwających zjawień Matki Bożej i uznane jest jako miejsce modlitwy, gdzie przybywają ludzie z całego świata. Odwiedzenie kościoła oraz zapoznanie się z historią tego miejsca. Dalej: Góra Objawień w Podbrdo oraz Droga Krzyżowa. Obiadokolacja. Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 4 – Śniadanie. Przejazd trasą widokową brzegiem ADRIATYKU do DUBROWNIKA. Jedną z atrakcji wybrzeża Dalmacji są wysokie, skaliste brzegi oraz jawiące się na horyzoncie liczne wyspy. Zwiedzanie „perły Adriatyku”; m.in. katedry św. Błażeja, studni Onufrego oraz Starówki. Zatrzymanie się w NEUM. Wypoczynek nad morzem. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja. Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 5 – Śniadanie. MEDJUGORIE. Wejście na górę Krizevac. Czas wolny na indywidualną modlitwę i refleksję. Spotkanie z osobą, która mieszka i działa w Medjugorie na rzecz pielgrzymów. Obiadokolacja. Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 6 – Śniadanie. Dalsza część pobytu w MEDJUGORIE. Spotkanie z osobami uzależnionymi we wspólnocie Cenacolo. Obiadokolacja. Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 7 – Śniadanie. MOSTAR. Zwiedzanie Starówki z katedrą, meczetem oraz średniowiecznym mostem. Msza św. Powrót do Medjugorie. Czas wolny. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa we Mszy św. i w wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 8 – Śniadanie. Przejazd trasą widokową wzdłuż Riviery Makarskiej. Pobyt w VEPRIC, gdzie znajduje się kopia Groty Objawień z Lourdes (Msza św.). Następnie przejazd bezpośrednio do Polski.

Dzień 9 – Zakończenie pielgrzymki około południa.

Koszt: 1450 zł

Transport: luksusowy zachodni autokar (klimatyzacja, WC, wideo, DVD, barek);
Zakwaterowanie: pensjonaty; pokoje 2, 4-osobowe: 7 noclegów;
Wyżywienie: 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji;
Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot;
Ubezpieczenie: koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków;

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13
Tel./faks 052 389-98-90, tel. kom. 502-688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128
www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  1. UBIÓR – strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, peleryna, parasol, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.
  2. WALUTA – euro na zakupy
  3. TŁUMACZENIE nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka ze słuchawkami do odbioru fal FM lub zabrać słuchawki do telefonów komórkowych.
  4. DOKUMENTY – dowód osobisty (ważny minimum 6 m-cy od daty wyjazdu)

POBYT W MEDJUGORIE. Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii:

  • w codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz.17.00 modlitwą różańcową; nabożeństwo wieczorne obejmuje trzy części Różańca św., Mszę św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała;
  • w Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 do 16.00; w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od godz. 21.00 do 22.00 a w czwartki po nabożeństwie wieczornym.
    Kontakt i zapisy: ks. Piotr Sapiński tel. 501 229 701


WŁOCHY

Rzym – Neapol – Pompeje – S.G. Rotondo
Monte San Angelo – Lanciano – Manoppello
SAMOLOT + AUTOKAR
  PIELGRZYMKA 6 – DNIOWA
Termin: 18-23.11.2019r.

Dzień 1 – Wyjazd uczestników z parafii Bobrowniki do Modlina o godz. 4.30. Transfer autokarem – w ramach kosztów. Odprawa biletowa oraz dokumentów i lot do Rzymu. Wylot o 07.45. O 10.00 przylot na lotnisko Ciampino. Transfer autokarem do centrum. RZYM. Zwiedzanie bazyliki św. Jana naLateranie, baptysterium oraz Świętych Schodów, przywiezionych przez św. Helenę. Msza św. w kościele św. Alfonsa Liguori z obrazem M.B.N.P. Następnie przejazd ul. Via Merulana, miejsce procesji Bożego Ciała. Dalej – Starożytna część miasta: Koloseum, przejście traktem Fori Imperiali z widokiem na Forum Romanum. Wejście na wzgórze Palatyn oraz pobyt na Placu Weneckim z Pomnikiem Ojczyzny. Rzym barokowy: Schody Hiszpańskie oraz fontanna di Trevi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2 –Śniadanie. RZYM. Przejazd do klasztoru Tre Fontane Vincenzo i Anastasio wybudowanego w miejscu śmierci św. Pawła. Po ścięciu, Jego głowa odbiła się 3 razy i w tych miejscach powstały 3 źródła. Następnie zwiedzanie Bazyliki św. Pawła za Murami z Jego grobem oraz słynnymi medalionami z wizerunkami papieży. WATYKAN. Bazylika św. Piotra z nawiedzeniem grobu papieża Jana Pawła II. Czas wolny. Możliwość zrobienia zakupów (pamiątki, dewocjonalia). Przejazd w okolice Neapolu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 –Śniadanie. NEAPOL. Spacer po Starówce z uświadczeniem katedry św. Franciszka z Pałacem Królewskim i Galerią Uberto I. Dalej – kościół Matki Bożej z Lourdes – miejsce pochówku ks. Dolindo. Przejazd do POMPEJÓW. Odwiedzenie jednego z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych – Matki Bożej Różańcowej, znanej z NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ z obrazem MB i relikwiami bł. Bartolo Longo. Po drodze – widok na wulkan Wezuwiusz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – Śniadanie. SAN GIOVANNI ROTONDO. Uświadczenie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio: antyczny kościół, krypta z miejscem pierwszego pochówku Świętego, klasztor, cela, sala korespondencji oraz pozostałe pamiątki. Dalej – sanktuarium z aktualnym miejscem przechowywania relikwii Ojca Pio. Przejazd do MONTE SANT’ANGELO. Pobyt w sanktuarium św. Michała Archanioła. Zwiedzanie groty – miejsca objawień z V wieku, „nie ludzką ręką poświęconej”. Powrót na obiadokolację i nocleg do S.G. Rotondo. 

Dzień 5 –  Śniadanie. Trasa widokowa brzegiem ADRIATYKU.  LANCIANO. Najstarsze we Włoszech relikwie Cudu Eucharystycznego (VIII wiek). Zwiedzanie kościoła franciszkanów oraz strefy archeologicznej z kościołem św. Longina i mostem Dioklecjana. Przejazd do MANOPPELLO. Wizyta w kościele kapucynów. Uświadczenie relikwii chusty grobowej z wizerunkiem Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu.  

Dzień 6 – Śniadanie. Przejazd do CASTEL GANDOLFO, letniej rezydencji papieży. Spacer po centrum z widokiem na Pałac Papieski oraz Jezioro Albano. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowa. Wylot do Warszawy o godz. 14.35. Przybycie do Polski o 16.55. Przejazd autokarem do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

Koszt: 2700zł

ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie: hotele***; pokoje 2,3- osobowe z łazienką – 5 noclegów;
Samolot: Polska/Włochy i Włochy/Polska;
Bagaż: główny: 20kg; podręczny – wymiary: 40x20x25;
Transport: na terenie Włoch -luksusowy autokar; transfery na lotnisko w Polsce;
Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot oraz w Rzymie – przewodnik miejscowy;
Ubezpieczenie: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków;
Wyżywienie: 5 śniadań (wzbogacone; ser+wędlina) i 5 obiadokolacji (2 dania+deser);
Opłaty lotniskowe oraz wszystkie podatki: wliczone w cenę.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Bilety wstępu oraz dodatkowe koszty związane z realizacją programu:
ZAWARTE W KOSZTACH (m.in. przejazdy i zezwolenia po Rzymie, wypożyczenie sprzętu audio w bazylikach, opłaty wjazdowe do miast, klimatyczne, przewodnik).

               

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13

Tel./faks: 52 389-98-90, tel. kom.: 502 688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128

www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl