Pielgrzymki

CHORWACJA – MEDJUGORIE

LUDBREG – DUBROWNIK – ADRIATYK JEZIORO BALATON – BUDAPESZT

Pielgrzymka 8 – dniowa; Termin: 15-22.08.2020r.

Dzień 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 03.00. Poprzez Czechy, Słowację i Węgry, przejazd do CHORWACJI. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2 – Śniadanie. LUDBREG. Pobyt w narodowym sanktuarium Chorwatów. Msza św.. Zwiedzanie kościoła, gdzie przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. W 1411 roku, w czasie Przeistoczenia, wino zamieniło się w ludzką krew. Jest ona przechowywana w specjalnym relikwiarzu w monstrancji. Przyjazd do MEDJUGORIE. Zakwaterowanie, wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 – Śniadanie. MEDJUGORIE. Miejsce to słynie z trwających objawień i uznane jest jako miejsce modlitwy, gdzie przybywają ludzie z całego świata. Odwiedzenie kościoła oraz zapoznanie się z historią tego miejsca. Dalej: Góra Objawień w Podbrdo oraz droga krzyżowa. Do dyspozycji będzie czas na indywidualną modlitwę i refleksję. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 – Śniadanie. Dalsza część pobytu w MEDJUGORIE. Spotkanie z osobami uzależnionymi we wspólnocie Cenacolo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – Śniadanie. Przejazd trasą widokową brzegiem ADRIATYKU do DUBROWNIKA. Jedną z atrakcji wybrzeża Dalmacji są wysokie, skaliste brzegi oraz jawiące się na horyzoncie liczne wyspy. Zwiedzanie „perły Adriatyku”; m.in. katedry św. Błażeja, studni Onufrego oraz Starówki. Zatrzymanie się w NEUM. Wypoczynek nad morzem. Czas wolny. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6 – Śniadanie. Przejazd trasą widokową wzdłuż Riviery Makarskiej. Pobyt w VEPRIC – sanktuarium, gdzie znajduje się kopia Groty Objawień z Lourdes (msza św.). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7 –Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO BALATON. Kilkugodzinny wypoczynek. Dalej – BUDAPESZT. Zwiedzanie Wzgórza Zamkowego. Spacer po Starówce z uwzględnieniem kościoła Macieja, Baszty Rybackiej oraz pomnika św. Stefana. Dalej – widok na kompleks zamkowy i panoramę miasta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Następnie tura objazdowa – BUDAPESZT NOCĄ. Mosty na Dunaju oraz Wzgórze Gelerta: Cytadela oraz nocna panorama na stolicę Węgier. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 –Śniadanie. BUDAPESZT. Zwiedzanie Placu Bohaterów oraz eklektycznego zamku oraz widok na najstarszy w Europie lunapark. Przejazd obok gmachu parlamentu oraz zwiedzanie katedry św. Stefana. Wyjazd w kierunku Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Koszt: 1600zł + 150 Euro

Transport: luksusowy zachodni autokar (klimatyzacja, WC, wideo, dvd, barek);

Zakwaterowanie: hotele; pokoje 2, 3 – osobowe: 7 noclegów;

Wyżywienie: 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji;

Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot;

Ubezpieczenie: koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków;
Kwota 150 Euro – płatna w dniu wyjazdu.

Kontakt i zapisy: ks. Piotr Sapiński tel. 501 229 701